OGÓLNOPOLSKA I MIĘDZYNARODOWA AKCJA SADZENIA DRZEW

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że:

Inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje na przyszłość”.

Uczniowie z klas I-III, jak co roku, brali udział w akcji sadzenia drzew. Drzewka ofiarowało nam Nadleśnictwo w Olkuszu, a tata naszego kolegi Witka Piątka przywiózł je ze szkółki do szkoły. Dzięki temu na terenie przyszkolnym przybyło 10 drzewek. Teren do sadzenia drzewek przygotował i nadzorował Pan konserwator.

Akcja była dla nas dużym przeżyciem. Będziemy dbać i pielęgnować nasze drzewka, a w przyszłości mamy nadzieję, że będziemy obserwować ptaki licznie je odwiedzające.

Mali ekolodzy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i dzieci dziękują Leśniczemu Nadleśnictwa Olkusz za podarowanie sadzonek drzewa, które upiększą teren przyszkolny i pomogą uświadomić dzieciom potrzebę dbania o środowisko.