Prelekcja Straży Pożarnej

„By żyło nam się bezpieczniej”

6 czerwca 2017r. odbyła się w naszej szkole prelekcja przygotowana przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Olkuszu pt. ” By żyło nam się bezpieczniej”.

Przedstawiciel straży omówił zagadnienia przeciwpożarowe spowodowane czadem, ogniem czy też zwarciem instalacji elektrycznej. Wśród tematów pojawiły się m.in. :

-Jak bezpiecznie eksploatować urządzenia elektryczne? z urządzeniami gazowymi?

– Procedury postępowania w razie wyczucia ulatniającego się gazu lub czadu.

– Na czym polega ewakuacja i jak sprawnie ją przeprowadzić?

-Co i jak gasić?

– Objawy zatrucia tlenkiem węgla .

– Przyczyny zatruć tlenkiem węgla.

-Stop pożarom traw!

Prelekcję urozmaicono prezentacją multimedialną i filmami animowanymi. Była też część poglądowa, podczas której uczniowie obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego.

Wiedza zdobyta przez uczniów podczas prelekcji jest bardzo cenna , choć mamy nadzieję, że nie będzie konieczności jej wykorzystania. Wszystkim bowiem życzymy bezpiecznego życia i rozsądnego eksploatowania urządzeń elektrycznych i gazowych!