Poznajmy się bliżej …

Poznajmy się bliżej – nawiązanie współpracy

z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Ciągowicach w Gminie Łazy

Na zaproszenie uczniów i wychowawcy klasy 3 b, 3 października gościliśmy delegację Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ciągowicach wraz z dyrektorem Małgorzatą Janus.

Po krótkim powitaniu przez naszą panią dyrektor udaliśmy się do klasy. Tam na gości czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 3 b. Następnie z nowymi kolegami i koleżankami pojechaliśmy na wycieczkę, aby pokazać im nasz region. Najpierw odwiedziliśmy bezdomne psy i koty w Schronisku dla Zwierząt „Rafik” w Bolesławiu. Podarowaliśmy im karmę i zabawki, ale największą radość sprawił nam spacer z czworonogami. Potem udaliśmy się do Kopalni wiedzy o Cynku w Bukownie, w której obejrzeliśmy ciekawą multimedialną wystawę o wydobyciu i przetwarzaniu rud cynku i ołowiu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Pustynnego Centrum Informacji przy Urzędzie Gminy w Kluczach. Tam nasi goście mogli zobaczyć ekspozycje o naszej okolicy. Wszyscy otrzymali piękną książkę „ Legendę o powstaniu Pustyni Błędowskiej”. Na pamiątkę tego spotkania nasi uczniowie otrzymali odznakę z wizerunkiem szkoły w Ciągowicach. To było miłe spotkanie, poznaliśmy nowych kolegów. Już planujemy rewizytę, tym razem odwiedzimy Ciągowice.