The Many Faces of Denmark – wykłady na Uniwersytecie Pedagogicznym

The Many Faces of Denmark – wykłady na Uniwersytecie Pedagogicznym dla młodzieży szkól podstawowych (klasy VII), ponadpodstawowych i studentów.

Trzydziestu uczniów naszej szkoły wysłuchało wykładu w języku angielskim na temat kultury, ekonomii i ustroju politycznego Danii. Wykład połączony z prezentacją, wygłosili studenci z Danii: pani Amanda Laasholdt i pan Adnan Tajic. Oprócz zaskakujących faktów (np. wysokość przeciętnej pensji), było również wiele ciekawostek na temat życia  i zwyczajów Duńczyków- chociażby obchody 25 i 30 rocznicy urodzin.

Korzystając z okazji, uczestniczyliśmy też  w wykładzie pana profesora Jakuba Morawca z Uniwersytetu Śląskiego. Charyzmatyczny wykładowca w przystępny sposób przybliżył nam fascynujący Świat Skandynawskich kronik i sag,  jednocześnie przedstawiając wyjątkowość Islandii, oraz jej swoisty fenomen kulturowy.

Uczniowie docenili to niezwykle doświadczenie. Niektórzy nawet robili notatkiJ

Wykłady odbyły się w ramach imprezy naukowo – kulturalnej pod nazwą  „Białe Noce w Bibliotece – czyli tydzień z kulturą Skandynawską”.