Pilotażowy ustny egzamin DSD

5 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  odbył się ustny pilotażowy egzamin DSD. W naszej szkole gościli uczniowie z 3 innych szkół realizujących program z rozszerzonym językiem niemieckim. Pani Dyrektor Marta Dziura wraz ze szkolnym koordynatorem programu DSD – panią Violettą Auguścik powitała serdecznie uczniów przybyłych z Olkusza, Przegini i Chrzanowa wraz z opiekunami. Nad sprawnym przebiegiem egzaminu pilotażowego czuwał  nasz niezawodny native speaker pan Ralf Auris.

Uczniowie klas drugich prezentowali tegorocznym zdającym, czyli uczniom klas trzecich oddziałów gimnazjalnych, ustny egzamin, który składa się z trzech części: pytań dotyczących sytuacji opisujących dzień powszedni, właściwej prezentacji tematu oraz dodatkowych pytań dotyczących prezentacji. Wszyscy uczniowie zdali pomyślnie egzamin ustny.  Gratulujemy im zarówno wiedzy jak i odwagi.

Uczniowie klas trzecich przystąpią do egzaminu pisemnego 13 marca, a w ciągu kolejnych dwóch tygodni do egzaminu ustnego.

Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.