14 luty – Dzień Przyjaciela w Finlandii

14 lutego – dzień powszechnie znany jako Święto Zakochanych. W Finlandii w tym samym czasie obchodzony jest Ystävänpäivä czyli Dzień Przyjaciela (Friendship Day).

Takie święto okazuje się bardzo sympatycznym zamiennikiem słynnych Walentynek, bo w końcu nie każdy musi mieć swoją drugą połówkę, a przyjaciela (mam przynajmniej taką nadzieję) każdy jakiegoś posiada.

Dzień Przyjaciela celebrowany jest w dość podobny sposób co Walentynki: jeśli ktoś ma ochotę, to kupuje dziewczynie, chłopakowi, przyjaciółce, przyjacielowi kwiaty, wręcza drobny prezent lub … tak jak uczniowie z naszej szkoły otrzymują kartki z życzeniami z tej okazji.

Pamiętajcie jednak, aby o przyjaciela dbać regularnie, a nie tylko raz do roku 🙂

Dziękujemy uczniom ze szkoły w Lappeenranta za piękne kartki.

THANK YOU!

W ramach programu Erasmus plus – Mobilność edukacyjna – akcja KA1