LOTNI – wycieczka do Planetarium

Od 1 września w naszej szkole realizowany jest projekt „Lotni – Logika, Obserwacja, Turystyka, Nauka, Integracja” dofinansowany w ramach programu „Z PZU po lekcjach” Fundacji PZU.

W ramach zajęć zatytułowanych „Być jak…Mikołaj Kopernik, czyli mali poszukiwacze gwiazd” odbyła się wycieczka do planetarium oraz cykl zajęć naukowych. Zostało również zakupione wyposażenie do szkoły tj. lunety, lornetki, globusy oraz kompasy o wartości prawie 5000,00zł.

Projekt realizowany będzie do 30 czerwca 2018 roku. Zaplanowanych jest jeszcze wiele działań, m.in. wycieczki do Krakowa.

Przypomnijmy, w ramach projektu odbywają się również zajęcia szachowe (poniedziałki), łamigłówki matematyczne (czwartki) oraz robotyka i eksperymenty (piątki).