Uczniowska Akademia Programowania – grant dla Stowarzyszenia NIEZAPOMINAJKA

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II NIEZAPOMINAJKA działające przy szkole w Kluczach zostało zawiązane  na początku roku 2018. W ramach swojej działalności udało się pozyskać grant w konkursie „Działaj Lokalnie” na zajęcia pozalekcyjne Uczniowska Akademia Programowania. Zajęcia dla uczniów realizowane będą  w terminie od 1 IX do 31 XII 2018 roku.

Prezes Stowarzyszenia – pani Marta Dziura odebrała umowę na dotowany projekt z rąk Wójta gminy – Norberta Bienia, prezes Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze Anny Konieczniak i koordynatora ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach Igi Szeląg.

W tegorocznej edycji konkursu „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze – Ośrodek Działaj Lokalnie – przyznało 21 dotacji na łączną kwotę 56 400 zł. W samej gminie Klucze realizowanych będzie 13 projektów na kwotę 40 000 zł.

Projekt „Uczniowska Akademia Programowania” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach, Gminę Klucze.

logo-fundacja+male                     logo działaj lokalnie                            436px-POL_gmina_Klucze_COA.svg