Jesienny Przylaszczkowy Rajd Rowerowy

To już kolejna impreza dla miłośników dwóch kółek organizowana przez kluczewski Uczniowski Klub Sportowy.

Rajd odbył się w minioną sobotę 13. października przy pięknej jesiennej scenerii spowijającej lasy łąki i pola naszej gminy. Ze względu na długość (42 kilometry) i duże zróżnicowanie terenu rajd należy do bardzo wymagających technicznie, wytrzymałościowo i sprzętowo.

Tym razem na starcie rajdu pojawiło się wielu uczestników, między innymi uczniów szkół podstawowych z Klucz i Witeradowa, czynnych zawodników i zawodniczek oraz amatorów kolarstwa górskiego z gminy Klucze i Olkusza. Sygnał do startu dała dyrektor SP Klucze pani Marta Dziura oraz z ramienia Urzędu Gminy – pan Jarosław Rak.

Trudy trasy rajdu dały się we znaki jego uczestnikom już na pierwszych podjazdach. Nie obeszło się bez zerwania łańcucha czy przebicia dętki.

Pomimo ustalonego limitu czasu przejazdu organizatorzy z wyrozumieniem czekali na mecie na przybycie wszystkich rowerzystów, gdzie każdy otrzymał smakowitą porcję pieczonych ziemniaków z żurkiem przygotowaną przez Stowarzyszenie Babiniec, współorganizatora imprezy.

Nad zabezpieczeniem trasy dzielnie czuwali kluczewscy druhowie strażacy za co należą im się szczególne podziękowania.

Już dziś zapraszamy do udziału za rok w kolejnej edycji rajdu.

Grzegorz Kaliś – organizator