logo Zbiórka krwi - Kropla Miłości

Kolejna zbiórka krwi za nami

W sobotę, 6 października odbyła się kolejna w naszej szkole akcja zbiórki krwi pod hasłem „Kropla Miłości”.

Zbiórki odbywają się już od października 2007 roku, cyklicznie w październiku i kwietniu, zapoczątkowali je wolontariusze i opiekunowie z gimnazjum.

Tym razem zgłosiło się 30 osób,  a 19 oddało krew. W zbiórce brało udział 35 wolontariuszy, czyli uczniów naszej szkoły oraz trzech opiekunów.

Dzięki naszej akcji kilka osób zaczęło oddawać krew regularnie, zostali stałymi krwiodawcami. W tym roku kilka osób oddało krew pierwszy raz, szczególnie cieszy to, że było kilku absolwentów naszej szkoły. Mówią oni, że planują zostać krwiodawcami.

W czasie zbiórki prezentowane były też plakaty przygotowane na szkolny konkurs i w nim  wyróżnione.

Na następną zbiórkę krwi  zapraszamy tym razem 9 marca 2019 roku!