Niezwykła lekcja fizyki

Z okazji swoich urodzin zaprosiłam moją klasę 7b do Krakowa na Akademię Górniczo Hutniczą do mojej cioci Katarzyny Matusiak, która jest fizykiem medycznym i zajmuje się sprawdzaniem czy aparaty, którymi robi zdjęcia pacjentom działają poprawnie. Do tego celu wykorzystuje urządzenia, które nazywają się fantomami. Czasem coś wynajduje, ponieważ jest wynalazcą, a gdy znajdzie trochę czasu, zaprasza dzieci na pokazy z fizyki. Gdy weszliśmy do sali wykładowej każdy zajął swoje miejsce. Doświadczenia były bardzo ciekawe, każdy z uwagą oglądał każde z nich. Chętni uczniowie brali w nich udział, nawet nasza pani wychowawczyni! Nikomu się nie nudziło, pokaz był cudowny! Wszyscy byli zachwyceni. Uważam, że to był fantastyczna lekcja fizyki. Chętnie bym tam jeszcze raz pojechała.

Wiktoria Matusiak

Kl. VII b

Wycieczka na AGH

Niedawno zawitała u nas propozycja nowa

byśmy jechali na wycieczkę do Krakowa.

To Wiktoria Matusiak załatwiła tę wycieczkę naszej klasie

prosząc o zaproszenie swoją ciocie Kasię.

A pani Kasia fizyką medyczną się zajmuje

i sprawdza, czy w aparatach wszystko dobrze pracuje.

Oczywiście, nie chodzi o aparaty fotograficzne,

tylko o takie medyczne.

A w wolnym czasie lubi zapraszać dzieci do siebie.

wtedy pokazuje eksperymenty, robi nie jedno doświadczenie.

Niektórym wydawało się, że będzie to lekcja fizyki – zwykła i nudna,

lecz szybko okazało się, że ta wersja jest złudna.

Nam też pani Kasia doświadczenia pokazała

w których mogliśmy uczestniczyć, a dużo wiedzy od nas nie wymagała.

Myślę, że też dlatego wycieczka nam się podobała,

bo na nauce przez zabawę polegała.

Chętnie wybralibyśmy się na uczelnie jeszcze raz,

by ponownie obejrzeć ten niesamowity pokaz.

Helena Myszewska VII b

P.S.

Uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią panią Anetą Miszczyńską bardzo dziękują pani Katarzynie Matusiak za zaproszenie na niezwykłą lekcję fizyki na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Było to dla nas niezwykle interesująca lekcja, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć  otaczający nas świat oraz praw  nim rządzącym.