Obchody 104 rocznicy bitwy pod Krzywopłotami

W niedzielę 18 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach uczestniczyli w Bydlinie w niezwykle podniosłych i patriotycznych uroczystościach związanych ze 104 rocznicą bitwy pod Bydlinem, Załężem i Krzywopłotami oraz 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Znaczącym wydarzeniem było odsłonięcie obelisku pod Szkołą Podstawową, przemarsz mieszkańców i gości wraz ze Szwadronem Kawalerii Ochotniczej która przedstawiła rekonstrukcję  wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie, posadzenie Dębu Niepodległości „Józef Piłsudski”, pobłogosławionego przez papieża Franciszka oraz tradycyjnie odbyła się także msza święta na cmentarzu pod pomnikiem poległych legionistów.