KONKURS RECYTATORSKI DLA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ „100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI”

KONKURS RECYTATORSKI DLA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

„100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI”

dziecięca poezja patriotyczna

W piątek 23 listopada 2018 roku odbył się etap szkolny XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej .

XVII edycja konkursu  wpisała się w uroczyste obchody „Roku dla Niepodległej” i radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Marta Dziura.

Jury w składzie: polonistka p. Celina Adamek, bibliotekarki panie Urszula Świercz i Renata Zawisz oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Agnieszka Szarek brały pod uwagę takie kryteria jak:

• Dobór tekstu i interpretację
  • Logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu
  • Umiejętne wydobycie myśli przewodniej
  • Prostota i naturalność wygłaszania
  • Staranna dykcja
  • Bezbłędne, pamięciowe opanowanie tekstu
  • Ogólny wyraz artystyczny

Wszyscy uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom recytacji. Interpretacje utworów w wykonaniu dzieci wywołały gromkie brawa.

Zaprezentowane zostały piękne wiersze ukazujące nasza ojczyznę, każdy skrawek jej ziemi. Słuchając ich można było doświadczyć całego wachlarza uczuć od radości poprzez wzruszenie, refleksje i zadumę.

Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, jury musiało podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Po długiej naradzie ogłoszono:

Mistrzem Recytacji Szkoły Podstawowej w Kluczach zostaje

Piotr Kruszenko z klasy 1a

Wicemistrzem Recytacji Szkoły Podstawowej  w Kluczach zostaje

Oliwia Mól z klasy 2a

Wicemistrzem Recytacji Szkoły Podstawowej  w Kluczach zostaje

Mateusz Kaczmarczyk z klasy 1c

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodką niespodziankę , której sponsorem była Hurtownia ILZA.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom konkursu życzymy powodzenia w gminnym etapie konkursu, który odbędzie się 10 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im, T. Kościuszki w Chechle.