Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy i przypomnienia tradycji z nimi związanych.

Nasze prababcie nie świętowały andrzejek wspólnie z pradziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, a zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły. Teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, oczywiście z przymrużeniem oka.

W naszej szkole, jak co roku, dzieci z klas I-III miały swoje klasowe andrzejki. Zabawy i radości było wiele. Każdy uczeń mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki różnym wróżbom. Były przepowiednie z butów, kubeczków, wróżby z symbolami, zawodami, kostkami do gry i kolorowymi karteczkami, a także nakłuwanie serc z imionami, „cukierki z niespodzianką” oraz wiele innych. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały konkursy, zabawy ruchowe przy muzyce i słodki poczęstunek.

Wszystkie uciechy budziły mnóstwo emocji. Śmiechu było co nie miara. Ciekawe, czy nasze wróżby się spełnią?