Mikołajki w klasach 1-3

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie”.

Tradycją naszej szkoły jest kultywowanie pięknego zwyczaju związanego z postacią św. Mikołaja. Również i w tym roku ulubiony święty wszystkich dzieci przybył do nich z podarkami.

Tegoroczne mikołajki uczniowie klas I-III  obchodzili bardzo różnie. Najpierw przygotowali w swoich klasach gazetki ścienne i dekoracje, na których królowała postać Mikołaja. Pisali do Niego listy, uczyli się mikołajkowych  piosenek, czytali opowiadania. W radosnym nastroju oczekiwania na przybycie niezwykłego gościa, dzieci uczestniczyły w zabawach, śpiewały piosenki. Po przybyciu do klasy brodatego pana, wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci.

6 grudnia był dniem pełnym pozytywnych wrażeń. Oby te emocje wróciły do nas za rok. Są duże szanse, że tak będzie, gdyż dzieci złożyły Świętemu Mikołajowi obietnicę, iż będą grzeczne przez następnych dwanaście  miesięcy. A skoro złożoną obietnicę należy zawsze dotrzymać – Mikołaj na pewno odwiedzi klasy 1-3 w następnym roku szkolnym.