Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego uczniowie klas szóstych i czwartych uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez pracowników Komendy Policji w Kluczach. Inicjatywę zapoczątkowała Komisja Europejska.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Internetu przedstawili prezentację multimedialną na temat korzyści i zagrożeń wypływających z korzystania z Internetu.

Powyższe  zagadnienia  świetnie zilustrowane były na żartobliwych filmikach edukacyjnych z serii „Owce w sieci”. Dzieci dowiedziały  się, jak poruszać się w Internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwa, a przy okazji nie zrobić krzywdy innym użytkownikom tego medium.

Nie zabrakło również rozrywki – konkursu na prawidłowe rozwiązanie krzyżówki. Najszybsi otrzymali nagrody!