V KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I – III

30. 05. 2019 roku w bibliotece szkolnej odbył się V KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I – III.

Wzięło w nim udział 6 uczniów z klas I – III. Z każdej klasy wychowawcy wybrali jednego, najlepiej czytającego ucznia.

Pierwszaki czytały fragment opowiadania: ,,Paszczaku, coś ty zrobił !” według Tove Jansson. Uczniowie drugiej klasy – opowiadanie ,,Ruda Kita” Elżbiety Pałasz. Trzecioklasiści – fragment z książki ,,Pralinka nie daje za wygraną” Fanny Joly.

Na zapoznanie się z tekstem uczestnicy mieli tylko kilka minut, czytany fragment był wybrany losowo.

Poziom uczestników konkursu był wyrównany i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców.

Jury w składzie: Mirosława Dziatłowicz, Renata Zawisz i Urszula Świercz przyznało następujące miejsca :

I miejsce – Milena Palska z kl. II b

II miejsce – Mateusz Kaczmarczyk z kl. I c

III miejsce – Karolina Walnik z kl. III

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z wyróżnieniem.

Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki i zakładki do książek.

Zwycięzcom gratulujemy!