XIX EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO pt.: „DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁĄ”

XIX EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz III klas oddziałów gimnazjalnych pt.: „DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁĄ”

Miło nam donieść, że 27 maja 2019 r. dwie nasze uczennice z klasy III c gimnazjum zostały nagrodzone w XIX Powiatowym Konkursie Czytelniczym, zajmując:

II miejsce – Hanna Myszewska

IV miejsce – Monika Kalarus

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, etap szkolny odbył się 15 marca. Wzięło w nim udział 5 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością treści trzech książek: A. Fiedlera „Dywizjon 303”, S. Żeromskiego „O żołnierzu tułaczu” i M. Podbylskiej „A u nas powstanie”. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się 2 osoby, które oprócz wymienionych tytułów musiały przeczytać „Kamienie na szaniec” A. Kamieńskiego, a następnie 4 kwietnia 2019 r. rozwiązać test składający się z kilkudziesięciu pytań. Obydwie nasze uczennice zostały docenione. W konkursie brało udział 30 uczniów z 15 szkół powiatu olkuskiego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach