Europejski Dzień Języków 2019

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 200r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Obchody EDJ odbyły się także w naszej szkole. Podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie mogli przekonać się, iż nauka poprzez zabawę też daje wiele korzyści w kształtowaniu nie tylko kompetencji językowych, ale i społecznych.  Młodzież z wszystkich klas uczących się języka niemieckiego chętnie brała udział w grach i zabawach językowych. Nie zabrakło scrabble po niemiecku, kalamburów, bingo czy koła fortuny. Jak się okazało, największą satysfakcję, a jednocześnie trudność sprawiły uczniom łamańce językowe. Jednakże efektywna współpraca w grupie i dobra zabawa przezwyciężyły problemy z wypowiadaniem trudnych słów.

Na pochwałę zasługuje duże zaangażowanie uczniów, ich aktywny udział w organizowanych zabawach,  a także świadomość korzyści płynących ze znajomości języków obcych.