Zajęcia na Uniwersytecie Prof. Wodniczka

1 października 2019 roku uczniowie klasy 2c i 3a brali udział w projekcie „Uniwersytet prof. Wodniczka – edukacja ekologiczna dla najmłodszych” czyli cyklu zajęć edukacyjnych, podczas których najmłodsi dowiedzieli się dlaczego woda jest ważna i jak chronić jej zasoby. Warsztaty zostały zorganizowane na Uniwersytecie prof. Wodniczka przy Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Mali studenci dowiedzieli się: Co to jest woda? Dlaczego nie można bez niej żyć? Jak się ją oczyszcza? Kto i w jaki sposób kontroluje to, co leci w naszych kranach? Jakie podejmować działania ekologiczne by nigdy nam jej nie zabrakło.

Potem mali ekolodzy uczestniczyli w plenerowej ścieżce edukacyjnej – „Bez wody nie ma życia”. Na zakończenie zajęć z prof. Wodniczkiem asystentki wręczyły każdemu uczniowi indeks Małego Wodnika, plakietkę oraz książkę z omawianą tematyką.

Staliśmy się Małymi Wodnikami – ekspertami w dziedzinie wodnej!

Mamy pierwszy indeks!