WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

Ogólnopolska akcja ekologiczna

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” prowadzonej przez Green Office Ecologic Sp z o.o.

Wszyscy uczniowie oraz ich rodzice mogą nieodpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny.

Punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach

Sprzęt prosimy zostawiać przed garażem i zgłaszać przyniesienie na portierni, w godzinach pracy szkoły.

Sprzęt można przywozić do szkoły do 15 listopada 2019 roku.

Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęty RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp.

Korzyści jakie daje nam udział w akcji:

• możliwość pozbycia się zużytego sprzętu zalegającego w gospodarstwach domowych i oddania go profesjonalnym podmiotom
  • przyczynianie się do ochrony środowiska
  • dodatkowe plusy do oceny zachowania dla uczniów
  • profity dla szkoły w postaci materiałów biurowych lub sprzętu sportowego za oddane kilogramy elektrośmieci.

Czy wiesz, że

1. w Polsce wyrzuca się rocznie 300 000 ton elektrośmieci
    2. gdyby ustawić wymienione przez nas telefony komórkowe na nowe co roku jeden na drugim, to miałyby wysokość 1000 razy większą niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
    3. za wyrzucanie elektrośmieci do śmietnika grozi kara grzywny do 5.000
    4. zmielone tworzywo ze starej lodówki może służyć do produkcji kołpaków samochodowych
    5. materiały pozyskane ze starych telefonów komórkowych można wykorzystać do produkcji plomb dentystycznych, czajników czy instrumentów muzycznych
    6. stare kable służą natomiast do produkcji namiotów i żagli

Zachęcamy naszych uczniów oraz rodziców do udziału w akcji.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.