Wróżby andrzejkowe w klasach I-III

„Listopad, gdy już kończy dzień

I gwiazdka się pokaże.

Spotkamy się przy blasku świec

tak jak tradycja każe.

Zaszczeka pies, gęś złapie ser

I buty staną w rzędzie

Na wodę wosk wyleje się

I tajemniczo będzie

Niech wieczór ten obieca nam

Dni piękne i los nowy.

Niech spełnią się najlepsze z wróżb

W ten wieczór Andrzejkowy.”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

28 i 29 listopada  upłynął w klasach I-III  pod znakiem tradycji i wróżb. Wróżki przygotowały różne zabawy i wróżby. We wróżki wcieliły się : Nela Dudek i Ola Marzęcka z klasy 5c oraz Ania Pogan, Martyna Mól, Julia Ziaja i Oliwia Kocjan z klasy 7b.

Nie zabrakło także wyprowadzania butów za drzwi. Wszystkie zabawy sprawiły dzieciom bardzo dużo radości. Uczniowie z każdej klasy I-III  wspaniale się bawili  przy muzyce integrującej zespół klasowy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

Podczas długiej przerwy można było skorzystać z usług wróżek i posłuchać co czeka nas w przyszłości. Na korytarzu szkolnym wróżki wróżyły wszystkim uczniom, którzy chcieli wiedzieć co przyniesie im los.

„Andrzeju, Andrzeju,

Prosimy dziś Ciebie,

Pozwól nam zobaczyć,

Co pisane w niebie.”

Pamiętajmy, że wróżba to tylko zabawa i nie należy jej traktować poważnie.