XI Gminny Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii pod hasłem „Poznajemy Wielką Brytanię”

XI Gminny Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

pod hasłem „Poznajemy Wielką Brytanię”

Już od jedenastu lat w Szkole Podstawowej w Kluczach spotykają się miłośnicy języka angielskiego oraz kultury brytyjskiej na Gminnym Konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Trzyosobowe drużyny z każdej ze szkół naszej gminy przygotowały i przedstawiły prezentacje na temat kultury, muzyki, szkolnictwa, słynnych ludzi, atrakcji turystycznych oraz życia codziennego w Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy zaskoczyli nas ogromną wiedzą oraz sposobem jej prezentacji: dzięki drużynie z SP Bydlin mogliśmy cofnąć się w czasie i poznać najciekawsze fakty z historii Wielkiej Brytanii. Uczniowie z SP Kwaśniów w bardzo ciekawy sposób przedstawili członków Rodziny Królewskiej, a uczniowie z SP Klucze opowiedzieli o słynnych Brytyjczykach. Kuchnię i kulinarne tradycje brytyjskie przybliżyli nam uczniowie ze SP w Rodakach oraz Ryczówka. Mogliśmy też poznać życie szkolne przedstawione przez grupę z SP Jaroszowiec, oraz poznać Jamesa Bonda dzięki uczniom SP Chechło.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Jury oraz opiekunowie przyznali następujące miejsca:

I miejsce: prezentacja pt. „Time Travel – historia Wielkiej Brytanii” przygotowana przez uczniów SP Bydlin w składzie: Weronika Kamionka, Agata Smętek oraz Maciej Grzanka (opiekun Pani Iwona Dyczewska).

II miejsce: prezentacja pt. „School life in Great Britain” przygotowana przez uczniów SP Jaroszowiec w składzie: Karolina Przewłoka, Aleksandra Wydmańska oraz Tobiasz Grzanka (opiekun Pani Marcelina Kamionka).

III miejsce: prezentacja pt. „Famous British People” przygotowana przez uczniów SP Klucze w składzie: Zofia Pandel, Gabriela Gieszczyk oraz Debora Leszczyńska (opiekun Pani Danuta Majcherkiewicz).

GRATULUJEMY!!!

Podziękowania:

Dziękujemy Opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu:

Pani Iwona Dyczewska SP Bydlin, Pani Marcelina Kamionka SP Jaroszowiec, Pani Danuta Majcherkiewicz SP Klucze, Pani Izabela Milka SP Chechło, Pani Katarzyna Przybylska-Polak SP Kwaśniów, Pani Ewa Majewska-Kłoda SP Rodaki oraz Pani Agata Brzezińska SP Ryczówek.

Dziękujemy Komisji Konkursowej w składzie: Pani Elżbieta Kulawik oraz Pani Marcie Sorbian za pracę w Komisji Konkursowej, a klasie 8b za przygotowanie przedstawienie „Cinderella”.

Dziękujemy Sponsorom oraz Przyjaciołom szkoły, którzy wspomogli konkurs: Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, American School of Warsaw, Wydawnictwo Pearson, Urząd Gminy Klucze.

Do zobaczenia za rok!

Organizator i koordynator konkursu