Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Dwadzieścia lat minęło…”

UWAGA KONKURS!!!!

Zapraszamy uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej do udziału w XX edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Dwadzieścia lat minęło…”

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół z powiatu olkuskiego, jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja literatury współczesnej.

Składa się z dwóch etapów, etap szkolny zostanie przeprowadzony przez nauczycieli-bibliotekarzy na terenie szkół 19 marca 2020r. ( na podstawie pytań opracowanych przez organizatorów i dostarczonych do szkół).

Do drugiego etapu przechodzą najwyżej dwie osoby z każdej szkoły.

Etap międzyszkolny odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Olkuszu ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43 w dniu 23 kwietnia 2020r. o godz. 9:00.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w innym terminie (podczas Tygodnia Bibliotek w maju), o którym uczestnicy zostaną poinformowani.

Literatura do etapu szkolnego:

J.K. Rowling – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Antoine de Saint-Exupery – „Mały książę”

Agata Christie – „Morderstwo w Orient Expressie”

Do etapu powiatowego:

J.K. Rowling – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Antoine de Saint-Exupery – „Mały książę”

Agata Christie – „Morderstwo w Orient Expressie”

John Green – „Gwiazd naszych wina”

Zapraszamy wszystkich chętnych, zapisy w bibliotece szkolnej