Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w klasach 8A i 8B gościliśmy emerytowanego nauczyciela historii p. Janusza Walnika. Przeprowadził on lekcję dotyczącą tej tematyki. Uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę na temat sytuacji Polski w czasie II wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu. Dowiedzieli się kim byli żołnierze wyklęci nazywani też niezłomnymi i jakie były ich losy, w jaki sposób byli traktowani przez komunistyczny aparat terroru, jak wyglądała działalność podziemia komunistycznego w powojennej Polsce i jak likwidowano antykomunistyczny ruch oporu. Dnia 1 marca 1951 wykonano wyroki na kierownictwie ostatniej ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej. W rocznicę tego wydarzenia od 2011 roku jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Serdecznie dziękujemy p. Januszowi Walnikowi za niezwykłą lekcję historii.

Uczniowie klas ósmych