Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w Dniu Kropki. Obecnie w tym przedsięwzięciu uczestniczy około 108 krajów na całym świecie.

To święto od 2008 roku daje uczniom okazję do wzmacniania pewności siebie, pozwala odkrywać talenty, pobudza wyobraźnię, a także stwarza możliwości rozmów o tym, co ważne, o wartościach, które są istotne dla dzieci np.: miłość, przyjaźń, kreatywność.

15 września w naszej szkole było mnóstwo działań, na początku których była KROPKA!

W tym dniu odbyły się zajęcia, na których uczniowie oglądali film przedstawiający niesamowitą  historię Vashti. Opowieść ta  posłużyła  jako temat do rozmów, które miały na celu uzmysłowić uczniom, że każdy z nas posiada jakiś talent.

Odbyły się również zajęcia plastyczne inspirowane kropką.

Kropki królowały na ubraniach nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.

Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.