ANDRZEJKI – wróżby, przepowiednie, dobra zabawa

Andrzejki to od wielu wielu lat szczególny czas, który sprzyja magii i sprawdzaniu tego, co wydarzy się w przyszłości. Dzieci zazwyczaj zapoznawały się z tradycją andrzejkową w szkole. Tam też organizowane były dla nich specjalne zabawy, podczas których miały miejsce wróżby i
inne atrakcje dla uczestników.

W tym roku zorganizowaliśmy w młodszych klasach andrzejki on-line. Najpierw dzieci obejrzały krótki filmik przedstawiający genezę tego święta oraz zapoznały się ze zwyczajami obchodzonymi w dawnych czasach. Następnie były przepowiednie: „Kim zostaniesz w przyszłości”?, losowanie magicznych cyfr, kolorów, imion przyszłej sympatii i wiele innych. Nie udało się jedynie wyczarować woskowych figur, ale każdy mógł to zrobić w domowym zaciszu pod okiem dorosłych.

Oczywiście wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, to tylko świetna zabawa.