WALENTYNKI w klasach I – III

WALENTYNKI  w klasach I – III

Dzień Świętego Walentego dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. W tym dniu zaplanowaliśmy akcent kolorystyczny w strojach uczniów. Był to romantyczny kolor miłości, czyli czerwony. W każdej klasie I – III wiele się działo!

Nieodzownym elementem towarzyszącym temu wyjątkowemu dniu było wykonywanie walentynkowych prac plastycznych. Motywem przewodnim było oczywiście serduszko. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. W poszczególnych klasach zorganizowano też pocztę walentynkową, by przesyłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni. Odbyły się również zabawy walentynkowe, między innymi w klasie trzeciej Walentynkowa Fotobudka, w której można było wykonać sobie wesołe zdjęcia z rekwizytami. Sala ozdobiona została czerwonymi balonami w serduszka. Pierwszoklasiści natomiast przystąpili do bardzo przyjemnej zabawy „Cichy przyjaciel”. Uczniowie losowali imię jednego z kolegów z klasy i przez najbliższy tydzień zostali jego cichym przyjacielem. Co robi cichy przyjaciel? Podrzuca rysunki – niespodzianki, pomaga posprzątać, bawi się z kolegą, zaskakuje miłymi słowami… Ważne, by nie zdradzić się i próbować pozostać tajemniczym.

Było kreatywnie, wesoło i bardzo sympatycznie! 🙂