Tatrzański sukces literacki Alicji Pilarczyk

W roku szkolnym 2020/2021 odbyła się XVI edycja konkursu „Na tatrzańskim szlaku” pod hasłem „Radosne wędrowanie” organizowanego już od wielu lat przez Szkołę Podstawową im. Legionów Polskich w Poroninie i Tatrzański Park Narodowy.

Tegoroczne zadanie konkursowe skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego polegało na napisaniu przemówienia zachęcającego do górskich wędrówek, przygotowaniu przepisu na udaną wędrówkę lub zredagowaniu wpisu do pamiętnika.

Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych. Wśród laureatów tatrzańskich zmagań już po raz czwarty znalazła się Alicja Pilarczyk z kl. 7a (opiekun p. Anna Barczyk). Tym razem zachwyciła jurorów przepisem na udaną wyprawę wśród szczytów. To kolejny sukces Ali w bieżącym roku szkolnym. W listopadzie zajęła III miejsce w Konkursie Literacko-Plastycznym „Z Orłem Białym Przez Stulecia”. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Alicja Pilarczyk w górskiej scenerii