Alicja Pilarczyk z dyplomem i nagrodą

Diecezjalny sukces Alicji Pilarczyk

W roku szkolnym 2020/2021 odbył się Diecezjalny Konkurs Gier Planszowych „Poznaję świętego Jana Pawła II” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu pod honorowym patronatem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu oraz Parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Zadanie konkursowe skierowane do uczniów szkół podstawowych polegało na opracowaniu gry planszowej dotyczącej życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych a pod uwagę brano każdy aspekt pracy m.in. instrukcję, planszę, postaci, pytania.

Wśród laureatów zmagań znalazła się Alicja Pilarczyk z kl. 7a (opiekun p. Magdalena Nowak). Ala zachwyciła jurorów swoją pracą tak bardzo, że postanowili oni przyznać jej I miejsce.

Wielkie brawa dla Alicji!