Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli uwierz w siebie

“Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
by odkryć zdolności – inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie,
talenty wskazują, o których nie wiecie.”

15 września to  Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania talentów. W tym wyjątkowym dniu uczniowie z klas I-III oraz ich wychowawcy przyszli do szkoły w strojach w kropki.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie  tworzyli prace plastyczne z kropką w tle. Liczyli, dodawali i odejmowali kropki, tworzyli opowiadania, szukali ukrytych kropek, tłumaczyli związki frazeologiczne ( być w kropce, kropka w kropkę, kropka nad „i”). Wykonywały też ćwiczenia sprawnościowe- skakały po kropkach i omijały je. Nie zabrakło też kodowania z kropką.

Przygotowane zadania miały nie tylko dostarczyć uczniom zabawy, lecz również przypomnieć im, że każde z nich jest wyjątkowe i posiada jakieś uzdolnienia. Dzisiaj uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami, a ci którzy nie byli świadomi swoich zdolności, z pewnością je odkryli.  Na wielu lekcjach rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest wiara w siebie i we własne możliwości oraz odwaga w prezentowaniu siebie i swoich pasji.

Na zakończenie obchodów tego dnia „Zakropkowani”  wykonali pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do galerii.