przedszkolaki i uczniowie z klucz z plakatem odblaskowa szkoła

Odblaskowa szkoła. Uczymy przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze.

Odblaskowa szkoła

Uczymy przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze

Uczniowie klasy IIIA w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. W tym celu spotkali się w pobliżu przejścia dla pieszych z grupą przedszkolaków „Jagódki”  z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach. Jest to grupa dzieci sześcioletnich, które za rok pójdą do szkoły, wiadomości przekazane przez starszych kolegów i koleżanki mogą się przydać przyszłym uczniom. W trakcie rozmowy młodsi koledzy dowiedzieli się o zasadach korzystania z przejścia dla pieszych  z sygnalizatorem świetlnym, jazdy w samochodzie w foteliku i konieczności noszenia znaków odblaskowych. Uczniowie podarowali przedszkolakom znaczki odblaskowe, które będą im przypominać o bezpieczeństwie na drodze.