zespół tancerek z pucharem

Taneczny sukces Laury

Uczennica klasy 7c naszej szkoły – Laura Adamik zdobyła tytuł V-ce Mistrza Europy w zawodach tanecznych hip-hop.

W ubiegły weekend w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Europy IDO Hip-Hop i Electronic Boogie 2021, gdzie Laura wraz ze swoją grupą, New Wena Snax ze Szkoły Tańca Wena Olkusz/Kraków, zdobyła II miejsce. Tancerki rywalizowały z 18 formacjami tanecznymi z różnych stron Europy, m.in. z Włoch, Szwecji, Francji, Niemiec, Danii, Słowenii i Czech.

To niewątpliwie osiągnięcie, będące rezultatem siedmioletnich treningów w szkole tańca.

Przypomnijmy, że dzięki sukcesom odniesionym w maju bieżącego roku Laura i jej grupa wywalczyła prawo startu nie tylko w Mistrzostwach na szczeblu europejskim, ale także w Mistrzostwach Świata, które zostały zaplanowane na październik 2021 r. w Kopenhadze w Danii. Jednak ze względu na trwającą pandemię COVID-19 organizatorzy, podjęli decyzję o odwołaniu imprezy mając na uwadze bezpieczeństwo swoich zawodników.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.