uczniowie klas ósmych przed klasztorem w Częstochowie

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA KLAS 8 DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA KLAS 8

DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W dorocznej pielgrzymce do Matki Bożej Kalwaryjskiej przybyła młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z Diecezji Sosnowieckiej.

Także 50 uczniów klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach wraz z opiekunami: p.Magdaleną Nowak, p. Katarzyną Szeląg, p. Małgorzatą Curyło i p. Martą Sorbian pielgrzymowało 5 października do Sanktuarium Pasyjno -Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

To właśnie w intencji ósmoklasistów była sprawowana Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem bp-a Grzegorza Kaszaka, który odwołał się do przykładu i świadectwa Jana Pawła II względem powierzenia wszelkich trosk i niepewności Matce Bożej. Wszyscy mogliśmy podziwiać kilkusetletnie, przyjazne klasztorne mury OO. Bernardynów, którzy jak zawsze ugościli nas serdecznością, uśmiechem i gorącą herbatą:)))