Uczniowie klasy 3 w kamizelkach odblaskowych ze strażakami na tle samochodu strażackiego

Strażak – to szlachetny zawód

Dnia 19 października 2021r. strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kwaśniowa zorganizowali pokaz – niespodziankę dla uczniów klasy 3b ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. W trakcie pokazu mali uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozów bojowych, sprzętem strażackim (tj. tłumice do gaszenia trawy, hełmy strażackie, wentylator, latarki, krótkofalówki i in.) oraz elementami ubrania bojowego (typu NOMEX). Strażacy przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznych zachowań na ulicy, chętnie przedstawili charakterystykę wykonywanego zawodu, niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się pokazy ubierania się na czas w strój strażacki. Zaprezentowali również scenki niesienia pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym z wykorzystaniem torby medycznej TSPR1. Na koniec młodzi uczestnicy pokazu spróbowali swoich sił w zwijaniu węża strażackiego. Co nie okazało się łatwe. Pełnią szczęścia była jednak możliwość wejścia do pojazdu, w którym każdy uczeń mógł poczuć się jak strażak.

Powyższy pokaz przeprowadzili:

Prezes OSP w Kwaśniowie – Adam Myszor,

Naczelnik OSP w Kwaśniowie – Michał Bromblik

Zastępca Naczelnika OSP w Kwaśniowie – Łukasz Gawron.

W imieniu własnym i uczniów klasy 3b, składam podziękowania za fachowo przeprowadzoną lekcję na temat zawodu strażaka.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Maryszewska-Polan