„Z ortografią na co dzień”

XIX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”

XIX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z ortografią na co dzień”

21 października odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z ortografią na co dzień”, który jest organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej Logos.

Ideę tego przedsięwzięcia organizatorzy określają następująco:

„…Poprawne i sprawne posługiwanie się językiem ojczystym stało się koniecznością w naszym coraz bardziej skomplikowanym życiu. Rzeczywistość wypełniają wszelkiego rodzaju publikacje, instrukcje, dokumenty, druki, formularze, ogłoszenia i reklamy.

Ciągle coś wyjaśniamy, opowiadamy, polecamy, tłumaczymy, proponujemy i uzasadniamy. Porozumiewamy się w różnych sprawach, które wymagają dokładnych i jednoznacznych wypowiedzi. Nieporadne, błędne i nielogiczne sformułowania niewątpliwie utrudniają życie, często są przyczyną nieporozumień i komicznych sytuacji. Kultura poprawności językowej stała się „produktem pierwszej potrzeby”…”

Oto uczniowie, którzy próbowali doskonalić umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną:

Polakiewicz Amelia kl.2a, Wysmułek Aleksandra kl.2a, Konieczniak Aleksander kl.2a, Mrówka Katarzyna kl.3a, Banaś Franciszek kl.3a, Antonik Oskar kl.3b, Glanowski Ignacy kl.3b, Polakiewicz Emilia kl.3b, Łyczak Ala kl.4a, Szpila Karolina kl.4a, Kulawik Kamila kl.4b, Nowakowska Elżbieta kl.4b, Szarek Julia kl.4b, Polakiewicz Blanka kl.4c, Błaszczak Zuzanna kl.4c, Barakomski Aleksander kl.6, Gieszczyk Zuzanna kl.7b, Wnuk Kamil kl.7c, Kulawik Amelia kl.8a, Pazera Igor kl.8b, Jedlińska-Jung Amelia kl.8b, Starosta Przemysław kl.8d, Auguścik Miłosz kl.8d

Uczniowie nie mieli łatwego zadania, musieli udzielić poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe.

Wyniki konkursu poznamy 6 grudnia 2021 roku.

Trzymamy kciuki!