uczniowie w odblaskowych kamizelkach na scenie w auli szkolnej

Podsumowanie XI edycji akcji „Odblaskowa szkoła”

Bardzo uroczyście zakończyła się XI edycja akcji „Odblaskowa szkoła” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w tej akcji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły są wyposażeni w kamizelki odblaskowe.

Na uroczystość zaproszono, pana Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia, pana Komendanta Komisariatu Policji w Kluczach- Komisarza Jerzego Wilka i panią Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Kluczach Jarosławę Kraszewską. Pan Wójt objął honorowym patronatem akcję „Odblaskowa szkoła”.

Gości powitała pani Dyrektor Szkoły Marta Dziura, następnie wszyscy obejrzeli prezentację zdjęć, przedstawiających działania w ramach tej akcji. Uczniowie klasy III A przygotowali krótki występ artystyczny o tematyce bezpieczeństwa. Ubrani w kamizelki i inne elementy odblaskowe, bardzo ładnie prezentowali się na scenie. Zaproszeni goście otrzymali od dzieci pamiątkowe prace plastyczne z odblaskowymi elementami. Następnie odbyło się wręczanie nagród za udział w konkursie plastycznym, organizowanym w klasach I-III „Bądź bezpieczny – noś odblaski”. Sponsorami nagród był Wójt Gminy Klucze Norbert Bień i Komendant Policji w Kluczach- Komisarz Jerzy Wilk. Sponsorami innych elementów odblaskowych byli również rodzice uczniów klasy III A. Wszystkie prace plastyczne umieszczono na wystawie przed aulą szkolną. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki wraz z pamiątkowym kubkiem, przygotowanym specjalnie z tej okazji.

Wszyscy uczniowie klas I-III otrzymali opaski odblaskowe. Ponadto oprócz nagród, zakupiono zestaw znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych w celu wykorzystania ich na lekcjach o ruchu drogowym. Po wręczeniu nagród odbyła się prelekcja przygotowana i prowadzona przez Komendanta Policji Jerzego Wilka na temat „Bezpieczeństwo dzieci i profilaktyka uzależnień”.

Nasza szkoła bardzo dba o bezpieczeństwo swoich uczniów, cyklicznie odbywają się w klasach pogadanki na temat bezpieczeństwa. Również pani Dyrektor podejmuje wiele działań. W ramach „Bezpieczna droga do szkoły” i akcji „Odblaskowa szkoła” przy współpracy Policjantów z Komisariatu Policji w Kluczach i WRD KPP w Olkuszu w dniu 22 października 2021 r. na parkingu przed szkołą, przeprowadzono działania prewencyjne. Wyrywkowe kontrole pojazdów osobowych, którymi są przewożeni uczniowie, miały na celu ocenę prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach, a także w zakresie bezpiecznego parkowania pojazdów i wysiadania uczniów z samochodów.

Mamy nadzieję, że wszystkie działania tej akcji wpłyną na „bezpieczne” zachowania naszych uczniów.