Na zdjęciu potężny Smok, jeden z Rycerzy oraz uwięziona Królewna.

Z wizytą w teatrze Zagłębia

Na zdjęciu Szewczyk Dratewka, Baba Jaga oraz Domek na kurzych nóżkach.

Fot. Maciej Stobierski

27 października 2021r. uczniowie klas 1b i 3b zapełnili widownię Teatru  Zagłębia w Sosnowcu oglądając przedstawienie ,,Szewczyk Dratewka” na motywach baśni Marii Kownackiej. Jej sztuka literacka należy do polskiej klasyki dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka w jego ponurej jamie. Zrozpaczony król wysyła żołnierzy na jej ratunek, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z ogromną bestią. Wracają więc okryci hańbą. Tymczasem na dworze królewskim, pojawia się dzielny Szewczyk Dratewka, który podejmie próbę uratowania królewny. Czy  mu się to uda? Jedźcie tam, obejrzyjcie sami, a dowiecie się jakie jest zakończenie tej pięknej legendy. Dodam jeszcze tylko, że Szewczyk musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę. Spektakl bogaty w skoczne piosenki, piękne kostiumy i choreografie przeniósł nas w magiczne miejsca, które przypadły do gustu młodym widzom. Tytułowego Szewczyka zagrał Kamil Bochniak,  Smoka i Domek na kurzej stopce Krzysztof Korzeniowski, Księżniczkę zagrała Agnieszka Bałańska – Okońska, Babę Jagę Ryszarda Bielicka – Celińska, a Króla Andrzej Ślęzak i In. Największe wrażenie na kluczewskich uczniach zrobił Domek na kurzej stopce oraz Smok. Podnieśli taki larum na widowni teatru,  że sama się wystraszyłam wielkiego Smoka i kurzej chatki. Będziemy jeszcze długo wspominać tę wycieczkę i planować kolejną. ( Zdjęcia z desek Teatru Zagłębia zapożyczyłam z ich strony. Zrobił je fot. Maciej Stobierski Mam nadzieję, że się nie obrazi. W końcu zapraszamy innych do teatru Zagłębia w Sosnowcu) Wybierzcie się tam koniecznie, bo warto.

Na zdjęciu potężny Smok, jeden z Rycerzy oraz uwięziona Królewna.

Fot. Maciej Stobierski

Tekst i zdjęcia z galerii: Ewelina Maryszewska – Polan