Blanka Polakiewicz na podium, II miejsce w zawodach szachowych

II miejsce Blanki w Ogólnopolskich Mistrzostwach w szachach

Blanka Polakiewicz, uczennica klasy IV c Szkoły Podstawowej w Kluczach, zajęła II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich w kategorii dziewcząt klas czwartych.

Zawody rozegrane zostały  na płycie katowickiego Spodka w dniu 16 grudnia 2021 r., a wzięło w nich udział ponad 600 szachistów z całego kraju.  Zawodnicy podzieleni zostali na osobne grupy turniejowe i reprezentowali poszczególne klasy szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli. Zawodniczka klubu szachowego UKS Hetman Koronny Trzebini reprezentowała naszą szkołę w kategorii dziewcząt klas czwartych.  Podczas zawodów rozegrała 7 partii szachowych, z których 6 wygrała i ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji.