Easter Eggs Hunt

The Easter Bunny came by

today

and left surprises along his

way.

Colorful eggs are all

around.

With baskets in hand we

search the ground.

Hiding in places here and

there

Easter Eggs are everywhere!

Author Unknown

Tradycje Wielkanocne związane są z jajkiem; symbolem nowego życia. Spożywamy je, dzielimy się nimi, dekorujemy nasze domy tworząc pomysłowe dekoracje. Jajko jako symbol nowego życia, ale też pomysł na dobrą zabawę obecny jest w różnych kulturach.

Jedną z tradycji krajów anglojęzycznych jest polowanie na jajka EGG HUNT, która polega na znalezieniu przez uczestników zabawy jak największej liczby jaj, które wcześniej pozostawił tam Zając.

Popularną zabawą  jest również toczenie jajek EGG ROLLING. Zwyczaj polega na wyścigu jajek, które dzieci toczą po trawie. Wygrywa jajko, które jak najszybciej i bez stłuczenia skorupki  dotrze do mety.

Uczniowie grup innowacyjnych z klas szóstych,  mimo zimowej aury mieli okazję doświadczyć tych tradycji. Poszukiwania czekoladowych jajek ukrytych wokół szkoły były świetną zabawą i okazją do poznania różnorodnych zwyczajów Wielkanocnych.