Language workshops – discover Philippines and Thailand

Language workshops  – discover Philippines and Thailand

Czy wiecie, że:

• Flaga Tajlandii składa się z trzech kolorów – białego, który symbolizuje czystość buddyzmu, czerwonego, który oznacza naród tajski, oraz niebieskiego – symbolizującego monarchę. Flaga Tajlandii jest podnoszona na masztach codziennie o 8:00 i opuszczana o 18:00.
  • Stolicą Tajlandii jest Bangkok, a jego nazwa w języku oryginalnym to: Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit. Oznacza to “Miasto Aniołów, Wielkie Miasto Nieśmiertelne, Wspaniałe Miasto Dziewięciu Kamieni, Siedziba Króla, Miasto Pałaców Królewskich, Dom Wcielonych Bogów, Wzniesiony przez Visvakarmana na najwyższym w Indrze”.
  • Posiłki , głównie składające się z ryżu i owoców morza je się tylko łyżką i widelcem.
  • W Tajlandii znajduje się największy na świecie posąg Buddy ze złota, mający aż 9,8 m wysokości.
  • Dla Tajów świętym zwierzęciem, któremu należy się szacunek oraz symbolem tego kraju jest słoń.

Czy wiecie również, że:

• Filipiny składają się z ponad 7107 wysp.
  • Na plażach można zobaczyć piasek w różnych kolorach, od białego do zupełnie czarnego.
  • Na Filipinach znajdują się 53 aktywne wulkany.
  • Przeciętna klasa liczy 80 uczniów.
  • Podstawowym owocem Filipińczyków jest mango.

… to tylko garść ciekawostek, którymi podzielili się z nami nasi egzotyczni goście – China Pearl z Filipin oraz Tabbi z Tajlandii, wolontariuszki, które na co dzień pracują z młodymi ludźmi w ramach programu Euroweek.

Pobyt wolontariuszek zamienił zwykłe szkolne dni na międzynarodowe spotkanie pełne atrakcji, niezapomnianych wrażeń oraz ogromnej dawki języka angielskiego. China i Tabbi zaprezentowały swoje kraje, opowiadały o ciekawostkach historycznych, geograficznych, kulturowych, edukacji czy tradycyjnych specjałach kulinarnych.  Pokazywały tradycyjne stroje i  muzykę oraz uczyły narodowych tańców, zarażając nas uśmiechem, otwartością i radością z możliwości wspólnego spędzenia czasu.