Podsumowanie działań Artystycznej Sceny Muzycznej

Musical „U – Polowana muzyka” został  przygotowany przez siedemnastoosobową grupę młodzieży z gminy Klucze, działającą w ramach projektu Artystyczna Scena Muzyczna. Zawiązanie grupy ASM oraz jej działania umożliwiła Polsko – Amerykańskiej Fundacji  Wolności  oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży w ramach programu „Równać Szanse”.

Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Kluczach „Niezapominajka”. To wtedy poznaliśmy się i dowiedzieliśmy się jakie zadania na nas czekają. Pierwszych kilka spotkań miało charakter organizacyjny. Rozdzieliliśmy między siebie poszczególne zadania, ustaliliśmy tematykę i formę spektaklu, a także zadecydowaliśmy,  jakie piosenki chcemy wykonać. Po przedstawieniu i omówieniu naszych pomysłów zaczęliśmy próby, które odbywają się w auli SP w Kluczach, za co jesteśmy bardzo wdzięczni pani dyrektor.

Nasze sukcesy

Za nami już wiele prób, a także dwa  pokazy naszego musicalu dla społeczności lokalnej, gospodarzy gminy Klucze oraz uczniów szkoły  w Kluczach. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się stworzyć autorski scenariusz, zaprojektować stroje i  ułożyć choreografie. Nie było to takie łatwe. Czasu było niewiele, piosenek w scenariuszu dużo, więc próby były bardzo męczące i czasochłonne, ale mamy nadzieję, że efekty będą proporcjonalne do naszych starań.

Czego się nauczyliśmy?

Projekt nauczył nas wszystkich pracy w zespole, która pełna jest wzlotów i upadków, trudności, odpowiedzialności oraz tego, że działania jednej osoby wpływają na pracę całej grupy. Ale przecież było też bardzo dużo dobrych chwil. Zawsze wychodziliśmy z każdej sytuacji z uśmiechem (a czasem nawet ze śmiechem), wspieraliśmy się i świetnie się bawiliśmy. Muzyka, taniec, aktorstwo, a także pisanie scenariuszy, projektowanie scenografii czy nawet obsługa techniczna to nasze pasje. Zdobyliśmy także doświadczenie w dziedzinie przedsiębiorczości, a przede wszystkim doskonaliliśmy nasze zdolności artystyczne.

Myślę, że każdy z nas może powiedzieć, że udział w projekcie był świetną przygodą, wspaniałą rozrywką, lekcją oraz szansą, żeby zaprezentować swoje umiejętności i, że wszyscy wiele na tym zyskaliśmy.

Nie można także zapominać o tym, że dzięki udziałowi w projekcie mogliśmy poznać nowych ludzi, nawiązać nowe przyjaźnie oraz wzmocnić relacje.

Wszyscy będziemy wspominać ASM bardzo mile, a kto wie, może kiedyś znowu spotkamy się w takim składzie i zdziałamy coś razem.

To nie koniec…

We wrześniu w ramach kontynuacji działań poprojektowych zapraszamy mieszkańców gminy Klucze do obejrzenia naszego musicalu.

Zuzanna Jurkiewicz