Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”

9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kluczach odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

Uroczystość rozpoczęła się w szkolnej auli, gdzie młodzież uczciła doniosłe święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości i biła „Rekord dla Niepodległej” śpiewając czterozwrotkowy hymn narodowy. Zadanie to zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, a sama prezentacja hymnu wzruszyła i skonsolidowała społeczność szkolną. Do akcji włączyła się również Policja, albowiem szkolna uroczystość była okazją do wręczenia certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

Komendant Komisariatu Policji w Kluczach, podkom. Jerzy Wilk, na ręce Pani dyrektor Marty Dziura złożył certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. W swoim przemówieniu podkreślił, że ten prestiżowy dokument jest pracą całej społeczności lokalnej a działania podejmowane przez szkołę na rzecz bezpieczeństwa, przynoszą efekty. Podkom. Jerzy Wilk wyraził wielkie uznanie dla szkoły i podziękował wszystkim za współprace i zaangażowanie w realizację tego projektu.

Dnia 2 czerwca 2016 roku zespól specjalistów ds. prewencji kryminalnej i nieletnich Komendy Wojewódzkiej Policji wizytował naszą szkołę w związku z realizacją projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

W szkole sprawdzeniu poddano obszar organizacyjny, infrastrukturalny i techniczny realizacji projektu. Skontrolowano również sposób realizacji zadań związanych z promowaniem bezpieczeństwa oraz osiągnięte cele.

Pragniemy się podzielić bardzo dobrą informacją, iż otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na lata 2016 – 2018. Dumni z posiadania Certyfikatu zobowiązujemy się do rzetelnej kontynuacji projektu.

W dniu 29 września 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego.

certyfikat

20160929_122133_resized     20160929_122357_resized 20160929_059     20160929_002

20160929_003