Ślubowanie klasy I

W dniu 14 października 2016r. w naszej szkole odbyła się akademia, która miała podwójnie uroczysty charakter. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w poczet braci szkolnej. Pierwszoklasiści z dumą prezentowali swoje umiejętności, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki. W podniosłym nastroju składali przyrzeczenie i nieśmiało się uśmiechali , gdy Pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała ich na pełnoprawnych uczniów szkoły. Swe uroczyste ślubowanie pierwszaki składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego, uczniów i zaproszonych gości. W poczet braci szkolnej pierwszoklasistów przyjmowali uczniowie z klasy IIc, którzy także brali udział w akademii.  W trakcie uroczystości pierwszaki otrzymali  pamiątkowe dyplomy, legitymację szkolną oraz upominki od rodziców, uczniów klasy IIc i  Pani Dyrektor Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach. Z pewnością dla pierwszoklasistów była to doniosła chwila, ponieważ stali się pełnoprawnymi uczniami.

Kolejnym miłym punktem akademii było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej . Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Pani Ilona Antos, Pani Justyna Barczyk, Pani Anna Ziaja, Pani Agnieszka Szarek, Pani Wioletta Deptalska, Pani Marzena Pilch-Kocjan, Pani Urszula Świercz oraz Pani Adriana Nowakowska.

Ostatnim miłym akcentem dnia pełnego wrażeń było przekazanie przez ucznia klasy IVb  Błażeja Borunia życzeń dla nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz zaśpiewanie przez wszystkich uczniów wspólnie z chórkiem szkolnym „ Sto lat”.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły  najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *