„Tym co wciąż piechotą chodzą dobre rady nie zaszkodzą”

Bezpieczne drogi z CEMEX

8 grudnia 2016 odbyły się w naszej szkole spektakl edukacyjny i konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W spotkaniu  udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Klucze . Inicjatorem spotkania była funkcjonująca na terenie gminy CEMEX Polska – Kopalnia Dolomitu Jaroszowiec, biorąca udział w programie „Bezpieczne drogi z Cemex”.

Spotkanie pod hasłem „Uważaj zuchu na auta w ruchu”zostało zorganizowane dzięki Fundacji Cemex oraz Fundacji Rozwój z Brzegu organizatorowi akcji „Zaczytani”, w której uczestniczyła Gminna Biblioteka Publiczna Kluczach .
Przedstawiciele ze Szkól Podstawowych Gminy Klucze (SP Klucze, Kwaśniów, Ryczówek , Rodaki, Chechło) otrzymali od firmy Cemex opaski odblaskowe. Obejrzeli również przedstawienie „Pan Anatol Teatrzyk”. Przedstawił on spektakl kukiełkowy informując jednocześnie o zasadach zachowania środków bezpieczeństwa na drogach i budowach. Konkursy, w których chętnie uczestniczyły dzieci, dotyczyły oczywiście bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Hasło „Tym co wciąż piechotą chodzą dobre rady nie zaszkodzą” na długo zostanie w pamięciach uczniów.

[Not a valid template]