Majowe Święto Polskiej Niezapominajki

12 maja 2017r. w naszej szkole miał miejsce 16. finał Święta Polskiej Niezapominajki. Koordynatorką imprezy była Pani Monika Madajewska-Pandel.

Tak jak co roku uczniowie szkół podstawowych zmagali się z ortografią podczas VI Dyktanda o Pióro Wójta Gminy Klucze. Najlepsza okazała się Emilia Jedlińska- Jung z klasy VI a Szkoły Podstawowej w Kluczach. To właśnie do niej powędrowało pióro, wręczone przez samego Wójta Gminy Klucze- Norberta Bienia.

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono także konkurs na piosenkę :„Śpiewamy piosenki opiewające piękno naszej ojczystej przyrody”. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach : klasy I-III i IV –VI. Jury wyłoniło laureatów:

W kategorii klas I-III

1. miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Rodakach.

2. miejsce przypadło grupie ze Szkoły Podstawowej w Kluczach.

3. lokata należy do zespołu ze Szkoły Podstawowej w Chechle.

W kategorii klas IV-VI

na 1. miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku.

Na 2. miejscu: dziewczynki z kluczewskiej szkoły.

3 miejsce zdobyła grupa ze Szkoły podstawowej w Jaroszowcu.

Zwycięzców wyłoniło JURY w składzie: Ewa Molenda (przewodnicząca), Anna Dudek, Justyna Gomułka-Błaszczyk. Nagrodzeni zaprezentowali swoje piosenki przed społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi na gali wręczenia nagród. Pani dyrektor Marta Dziura w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na genezę święta i przypomniała wszystkim zebranym o Panu Andrzeju Zalewskim , który był jego inicjatorem . Wyraziła nadzieję, że zwyczaj obchodzenia Święta Polskiej Niezapominajki nie zaniknie i w przyszłym roku spotkamy się w maju ponownie. Podziękowała też opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu piosenki i dyktanda .

Każda szkoła z gminy Klucze otrzymała stosowny prezent- sadzonkę świerka, modrzewia lub jesionu.

 

[Not a valid template]