VII ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA w naszej szkole …

 VII ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA

 

29 września 2017 roku, po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA. (WORLD MULTIPLICATION TABLE DAY)

Już dzisiaj cieszymy się z udziału w tym przedsięwzięciu, gdyż otrzymaliśmy certyfikat.

Bez tytułu

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna odbywająca się w ostatni piątek września. Akcja ta ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienie sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

            W naszej szkole Święto Tabliczki Mnożenia rozpoczęło się w poniedziałek 25 września a zakończyło 29 września obchodami „VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”.

Przez cały tydzień trwały przygotowania do udziąlu w tej akcji. Dekorowano szkołę plakatami zachęcajacymi do wyćwiczenia znajomości tabliczki mnożenia.Zarówno  na zajęciach lekcyjnych jak i na przerwach uczniowie mieli okazję do powtarzania tabliczki mnożenia.

 

Uczniowie sprawdzali także znajomość tabliczki mnożenia swoich rodziców, dziadków oraz innych członków rodziny. Dorośli mogli pochwalić się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia i dzielenia. Koordynatorki wybrały członków Komisji Egzaminacyjnych i Patroli Egzaminacyjnych. Odbyły się egzaminy dla kandydatów na Egzaminatorów.

W piątek o godzinie 8:00 odbył się apel otwierający obchody ŚDTM w naszej szkole. Pani v-ce dyrektor Mirosława Dziatłowicz wypowiedziała formułę: „VII Swiatowy Dzień  Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty”. 

Panie koordynatorki przedstawiły egzaminatorów w poszczególnych klasach. Uczniowie wrócili na lekcje i zdawali pisemny egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.

298 uczniów z klas III-VII oraz 188 uczniów z klas gimnazjalnych przystąpiło do egzaminu. Uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin otrzymali tytuł EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA. W razie porażki mogli powtórnie przystąpić do egzaminu, niektórzy podchodzili kilkakrotnie, aby zdobyć zaszczytny tytuł.Na terenie szkoły  działały komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały taki egzamin.

Dodatkowo wszyscy trzecioklasiści otrzymali balony z działaniami tabliczki mnożenia, których sponsorem była Pani Katarzyna Mazur. 100 balonów napompowali panowie konserwatorzy, za co bardzo jesteśmy im wdzięczni.

 Patrole wraz z koordynatorkami udały się na spacer po najbliższej okolicy: do pobliskiej biblioteki, banku, apteki, komisariatu policji, sklepów jak również do Urzędu Gminy. Cała społeczność Klucz chętnie wzięła udział w akcji Swiatowe dni tabliczki mnożenia. Naspotkanym  dzieciom rozdawalismy balony, na których były wypisane działania z tabliczką mnożenia.Wyzwanie postawione przez dzieci podjęły wszystkie spotkane osoby, chociaż niektórym starszym dorosłym, uczniowie musieli  przeczytać zadania ze względu na brak okularów do czytania przy sobie.

 

Wspólna zabawa spowodowała, że łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a tym samym poznawania matematyki. Mamy nadzieję, że to nasze matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

 

Dziękujemy!

[Not a valid template]