Literackie sukcesy naszych uczniów

Literackie sukcesy naszych uczniów

Aż czterech uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w Konkursie Literackim upamiętniającym rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Szczęśliwa dla nas 4. edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek – inicjatorki przedsięwzięcia, Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia oraz Dyrektora SP w Dłużcu Krzysztofa Szczepankiewicza.

21 listopada, podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, gratulacje i nagrody otrzymali:

 

w kategorii klas IV-VI

Marcel Nowakowski za zajęcie I miejsca

Agata Kapuścińska za zajęcie III miejsca

 

w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych

Miłosz Boruń za zajęcie II miejsca

Piotr Piątek za wyróżnienie

 

Uczniowie klas młodszych mieli za zadanie opisać krajobraz, w przestrzeni którego odbyła się kiedyś wielka bitwa pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem, stąd temat: „Jak piękne jest to miejsce jesienią…”. Starsi uczestnicy konkursu musieli rozstrzygnąć kwestię: „ Rozpamiętywać porażki czy wspominać chwile chwały? Odpowiedz na pytanie, przywołując między innymi realia bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem”.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu, w tym roku ilość prac przerosła wszelkie wyobrażenia. O najlepsze miejsca rywalizowali bowiem uczestnicy z 16 szkół powiatu olkuskiego. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczniów, a zwłaszcza Marcela, który w nagrodę za I miejsce pojedzie do Warszawy, by zwiedzić Sejm RP.

[Not a valid template]