Zuzanna Jurkiewicz utytułowaną młodą poetką

Zuzanna Jurkiewicz utytułowaną młodą poetką

14 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu rozstrzygnięto XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki Młodych „Nadchodzące pokolenie”. Pierwszą nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła uczennica naszej szkoły Zuzanna Jurkiewicz.

Konkurs, którego tradycje sięgają 1985 roku, dał wszystkim uczestnikom możliwość zaprezentowania czterech wierszy własnego autorstwa. Najlepsze teksty nie tylko odczytano podczas uroczystej gali, ale też opublikowano w specjalnym numerze magazynu artystycznego „Kurhan”. To jednak nie koniec miłych niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Po wręczeniu nagród młodzi poeci stanęli do rywalizacji w turnieju jednego wiersza. Tu zwycięzcę wybierano już bez względu na kategorię wiekową, stąd uczniowie oddziałów gimnazjalnych, klas siódmych, szkół ponadgimnazjalnych i wyższych byli traktowani tak samo.

Ku naszej wielkiej radości jury w składzie Marcin Hałaś (poeta, publicysta), dr Krzysztof Karwat (krytyk, publicysta i poeta) i Beata Kukowka (nauczyciel j. polskiego) ponownie nagrodziło naszą uczennicę pierwszym miejscem, doceniając w zaprezentowanym tekście świadomy dystans i autoironię.

Warto dodać, że Zuzia lubi mierzyć się z ambitnymi zadaniami, o czym świadczy też jej udziału w powiatowym konkursie „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce 2017”. I tu okazała się bezkonkurencyjna, stąd 13 grudnia 2017r. na uroczystości wręczenia nagród otrzymała dyplom za zajęcie 1 miejsca.

[Not a valid template]