„LOTNI – logika, obserwacja, turystyka, nauka, integracja”

W naszej szkole trwa realizacja projektu

„LOTNI – logika, obserwacja, turystyka, nauka, integracja”

współfinansowanego  przez Fundację PZU

w ramach programu „Z Fundacją PZU po lekcjach”.

Projekt ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenu wiejskiego gminy Klucze poprzez ich wszechstronną aktywizację oraz szukanie i promowanie innowacyjnych narzędzi i metod edukacyjnych atrakcyjnych dla ucznia w terminie od 1.09.2017r.-30.06.2018r.

Działania projektu odbywają się w ramach kilku modułów.

W ramach Strefy Naukowej „Być jak … Mikołaj Kopernik, czyli Mali poszukiwacze gwiazd” odbywały się tematyczne zajęcia oraz wycieczka do planetarium.

Natomiast w ramach „Strefy logicznego myślenia” zostały zorganizowane zabawy matematyczne kształtujące myślenie abstrakcyjno – logiczne, zajęcia szachowe i robotyka.

Zapraszamy na kolejne zajęcia w drugim półroczu:

– Szachy – poniedziałki od 14.00 klasy I-II, od 14.30 klasy III-IV, od 15.00 klasy V-II i oddział gimnazjum, sala 113.

Zajęcia prowadzi Waldemar Czarnota – założyciel Akademii Szachowej Czarny Koń

– Zabawy matematyczne kształtujące myślenie abstrakcyjno-logiczne – czwartki od 12.40 – do 14.00 klasy I, sala 209.

Zajęcia prowadzi Anna Woszczek – pedagog terapeuta
– Robotyka, doświadczenia chemiczne – piątki od 13.00 – 14.30, sala 110 (PWD Tęcza). Zajęcia prowadzi instruktorka z Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”.